Darmowa dostawa od 50,00 zł
Bezpieczne zakupy
Idosell security badge

O perfumach

 

 

 

Czym są: perfumy, woda perfumowana, woda toaletowa, woda kolońska?

Produkty kryjące się pod tymi nazwami różnią się ilością olejków zapachowych rozcieńczonych w alkoholu o odpowiednim stężeniu.

Perfumy 15-40 % olejków zapachowych rozpuszczonych w 90-96 % alkoholu,
Woda perfumowana 8-15 % stężenia olejków w 90 % alkoholu,
Woda toaletowa 4-10 % olejków rozcieńczonych w 60-85% alkoholu,
Woda kolońska 3-5 % zawartości olejków w 70-80 % alkoholu,

 

Co oznaczają skróty EDT, EDP

EDT Eau de Toilette - woda toaletowa

EDP Eau de Parfum - woda perfumowana

EDC Eau de Cologne - woda kolońska

AS After Shave - woda po goleniu

ASL After Shave Lotion - balsam po goleniu

BL Body Lotion - balsam do ciała

GEL - żel pod prysznic

DEO Deodorant - dezodorant spray

DST Deodorant Stick - dezodorant sztyft

 

Jak dobrać perfumy dla siebie?

Przy wyborze perfum przede wszystkim powinniśmy kierować się własnym gustem… i nosem. Dobra opinia innych ludzi na temat danego zapachu nie sprawi, że nagle zacznie on się nam podobać i odwrotnie: to, że komuś nie podobają się nasze perfumy, nie przemawia za tym, że powinniśmy przestać ich używać.

Perfumy najlepiej jest testować rano, kiedy zmysł węchu jest wypoczęty. Aplikujemy je zawsze na przegub dłoni, a nie na dostępne w perfumeriach paski testowe, tzw. blottery. Następnie należy chwilę odczekać, aż ulotni się woń alkoholu, a uwolniony zostanie właściwy zapach perfum. Warto pamiętać o tym, że w miarę upływu czasu dobry zapach rozwija się na skórze, warto więc dokładnie sprawdzić w ciągu dnia wszystkie jego fazy: pozwoli to uniknąć pochopnego zakupu, który bywa nietrafiony. Testowanie więcej niż 3 rodzajów perfum nie ma sensu: zmysł węchu błędnie odczyta kolejne zapachy.

 

Czy to prawda, że te same perfumy inaczej pachną na różnych osobach?

Tak, to prawda. Każdy człowiek ma własny specyficzny zapach, dlatego na każdej skórze te same perfumy będą pachnieć przynajmniej trochę inaczej. Zapach perfum zależy między innymi od pH skóry czy kosmetyków do codziennej pielęgnacji (balsamy do ciała, dezodoranty, mydła) używanych przez konkretną osobę. Może się to wydać zaskakujące, ale duży wpływ na emisję zapachu mają także tryb życia oraz sposób odżywiania się.

 

Czy perfumy mogą pozytywnie wpłynąć na nasz nastrój?

Tak, właściwie dobrane perfumy mają wpływ na nasze samopoczucie. Dlatego wiosną i latem, przy wysokich i bardzo wysokich temperaturach wybieramy perfumy orzeźwiające, pobudzające, chłodne i lekkie: takie, które nie będą męczyć podczas upałów. Natomiast dobrym wyborem na zimne, mroźne, ponure dni, są perfumy ciepłe i otulające. Pikantne, słodkie lub korzenne nuty naprawdę rozgrzewają.

 

Czy perfumy mają działanie przyciągające, pobudzające i erotyczne?

Jak najbardziej. Można szukać perfum, które uwodzą mężczyzn, ale trzeba pamiętać o tym, że chodzi nie tylko o pociągający zapach, który emanuje z naszej skóry. Dobrze dobrane, pasujące do nas perfumy potrafią dodać nam pewności siebie i zachęcić do działania. Możemy odkryć dzięki nim swój naturalny wdzięk i pobudzić temperament. O ile różnym ludziom podobają się różne perfumy, o tyle w branży perfumeryjnej stosuje się takie nuty zapachowe, które na każdego działają jak afrodyzjak. Powszechnie znane są wanilia (perfumy damskie) oraz piżmo (w zapachach męskich). Sprawdź, jakie najseksowniejsze perfumy damskie i męskie mamy w ofercie.

 

Jaki jest prawidłowy sposób używania perfum?

Perfumujemy ciało przede wszystkim w tych miejscach, które zawsze są ciepłe. Najpopularniejsze miejsca aplikacji zapachu to przeguby dłoni, zgięcia łokci, klatka piersiowa oraz kark. Ważne jest, by używać perfum w umiarkowanej ilości, a ich rodzaj dostosować do okazji. Gdy używamy mocnych perfum, dobrym sposobem jest rozpylenie ich w powietrzu, a następnie wejście w unoszącą się w powietrzu chmurkę zapachu. Można oczywiście zastosować też tradycyjny sposób aplikacji na ciało. W ciągu dnia powinno się używać zapachu delikatniejszego niż wieczorem. Nie należy używać mieszanki złożonej z kilku różnych perfum ani rozcierać ich na skórze. Dobrym sposobem na zatrzymanie przy sobie ulubionego zapachu na długo jest poperfumowanie nim ubrania, np. zimowego szalika, jednak trzeba pamiętać o tym, że perfumy zawierają alkohol i takie składniki, które mogą powodować odbarwienie materiału. Także i tu działa zatem zasada umiaru, a perfumy stosujemy na niewielkim fragmencie ubrania, najlepiej po jego wewnętrznej stronie.

 


Jeśli masz jakieś pytania lub sugestie, napisz do nas – na pewno uzyskasz fachową pomoc. Najciekawsze i najczęściej zadawane pytania wraz z naszymi odpowiedziami opublikowane są na stronie internetowej perfumerii.

 

 
 
 
pixel